Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Tenisistki ze Straszyna na 5 miejscu w Polsce

Zamieszczono dnia śr., 2012-07-25 22:53

W rozegranych od 29 czerwca do 3 lipca Mistrzostwach Polski Kadetów w Krakowie, tenisistki LUKS Straszyn zdobyły 5 miejsce!

Dziewczęta ze Straszyna wystąpiły w składzie: Anna Smolnicka, Klaudia Świerczyńska i Marcelina Kamińska.

Drużyna LUKS Straszyn rozegrała 3 pojedynki grupowe . Dziewczęta pokonały zespoły:
UKS Rokicice Szczytniki( małopolskie) 3-0
oraz PUKS Arka Łętownia ( podkarpackie ) 3-1.
W walce o awans do strefy medalowej Nasze zawodniczki przegrały po bardzo zaciętej walce z zespołem UZTS Barcin ( kujawsko - pomorskie) 1-3.

Ostatecznie zespół uplasował się na 5 miejscu potwierdzając przynależność do czołówki Polski w kategorii kadetek.
Ponadto dziewczęta rywalizowały również w grach podwójnych, pojedynczych i mieszanych.
W grze podwójnej Kamińska i Świerczyńska zajęły również 5 miejsce.
Singiel Świerczyńska zakończyła na miejscu 9 a Kamińska na miejscu 17 a w grach mieszanych Świerczyńska wraz ze Sławonirem Doszem z Lęborka zajęli 13 miejsce a Kamińska z Wiktorem Nawrockim z Sierakowic zajęli miejsce 17.

Oprócz zawodów był również czas na zwiedzanie Krakowa !