00:05
7 maj 2021
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Wójt i przedstawiciele Rady Seniorów w Senacie

Zamieszczono dnia śr., 2012-07-25 21:33

Na zaproszenie Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Starszych - senatora Mieczysława Augustyna, przedstawiciele Rady Seniorów przy wójcie Gminy Trąbki Wielkie uczestniczyli w spotkaniu w dniu 24 kwietnia br. W senackim spotkaniu wzięli udział: Longina Górnowicz, Krystyna Maćków, Mariola Łabęcka oraz wójt Błażej Konkol.

Oprócz delegacji z naszej gminy w spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele z innych regionów Polski między innymi: z Lublina, Bydgoszczy, Sanoka, Łodzi, Warszawy oraz przedstawiciele różnych mediów dla których tematyka seniorów jest ważna.
Poruszanych tematów było wiele. Najważniejsze z nich to przygotowanie nowego ustawodawstwa dotyczącego osób starszych w zakresie ochrony zdrowia dostępu do kultury oraz edukacji (Uniwersytety Trzeciego Wieku). Poruszono również kwestię łączenia działań różnych organizacji działających na rzecz seniorów. Przewodniczący spotkania senator Augustyn przekazał, że ma powstać instytucja rządowa, która zajmie się problematyką osób starszych chociażby kredytami hipotecznymi w zamian za dodatek do emerytury, które są dzisiaj niekorzystne dla tych osób. Ponad to w każdej gminie mają powstać tzw. centra integracji społecznej seniorów, które będą koordynowały działania na rzecz tej ważnej grupy społecznej.
Jak poinformował przewodniczący senator Augustyn Rad Seniorów, które udało się znaleźć jest jedynie 24 w całym kraju. A to oznacza, że samorząd naszej gminy jest jednym z pierwszych w tej materii. Nasi przedstawiciele otrzymali już zaproszenie do dalszego udziału w pracach Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Starszych.
Przy okazji tego spotkania nasi przedstawiciele zwiedzili Sejm i Senat oraz zostali przyjęci przez Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza oraz uczestniczyli w otwarciu wystawy dot. Radia Wolna Europa.
Gratulujemy !

Dodaj komentarz