23:05
6 maj 2021
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Festiwal Refermata 2012 w gminie Kolbudy

Zamieszczono dnia śr., 2012-07-25 21:31

Już w maju na terenie gminy Kolbudy odbędzie się festiwal Refermata 2012. W tym roku w ramach festiwalu odbędą się cztery wyjątkowe koncerty, w których wystąpią zarówno zagraniczne gwiazdy jak i młodzi utalentowani muzycy.

Festiwal otworzy koncert pt. "Dotyk Pasji" w wykonaniu Susany Mijangos (meksykańskiej sopranistki) oraz Piotra Słopeckiego (fortepian), który odbędzie się 13 maja o godz. 19.00 w kościele p.w. NMP Królowej Korony Polskiej w Lublewie. Następnie miłośnicy muzyki będą mogli wysłuchać „Melodii słowiańskiej duszy” w wykonaniu Dominiki Glapiak (fortepian) oraz Eduarda Bayer z Czech (skrzypce) 20 maja o godz. 19.00 w Kościele p.w. Bożego Ciała w Pręgowie. Kolejnym wydarzeniem będzie koncert „Prawie francuski powiew jazzu” w wykonaniu Almost Jazz Group: Ignacy Jan Wiśniewski (fortepian), Paweł Nowak (akordeon), Tomasz Nowik (gitara basowa, kontrabas), Roman Ślefarski (perkusja) 26 maja o godz. 19.00 w GOK w Kolbudach.

Koncert finałowy festiwalu pt.„Dookoła świata w jeden wieczór” odbędzie się 3 czerwca o godz. 19.00 w kościele p.w. Św. Floriana w Kolbudach. Będzie to niespodzianka przygotowana przez artystów festiwalu Refermata Kolbudy 2012. Niepowtarzalny program koncertu finałowego będzie podróżą muzyczną dookoła świata. Wystąpią: Dominika Glapiak (fortepian), Susana Mijangos (sopran), Ignancy Wiśniewski (fortepian), Paweł Nowak (akordeon).

Dodaj komentarz