23:05
6 maj 2021
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Koncert Leona Hendrixa w Kolbudach

Zamieszczono dnia śr., 2012-07-25 21:16

Już 25 maja o godz. 20.00 w sali koncertowej w Kolbudach wystąpi brat Jimiego Hendrixa, Leon Hendrix, który pojawi się w Polsce w ramach trasy The Tribute Tour 2012 poświęconej legendarnemu muzykowi.

Leon Hendrix urodził się 13 stycznia 1948 r. Jest młodszym bratem legendarnego Jimiego Hendrixa. Leon jest autorem licznych utworów oraz gitarzystą. Brał udział w wielu projektach muzycznych, z których najważniejszym był Hendrix Band. Jego głos i styl gry na gitarze decyduje o brzmieniu zespołu. The Leon Hendrix Band wydał w 2006 r. album "Keeper of the Flame". Leon występował przez ostatnich kilka lat z zespołem The Magic Carpet Ride grając wiele koncertów na całym świecie.

Artysta będzie także gościem specjalnym Gitarowego Rekordu Guinnessa w ramach Thanks Jimi Festival, który odbędzie się 1 maja we Wrocławiu. Hendrix został zaproszony przez Leszka Cichońskiego, pomysłodawcę imprezy. Dołączy do zgromadzonych na wrocławskim Rynku wielu tysięcy gitarzystów i wspólnie z nimi zagra i zaśpiewa jeden z najbardziej znanych utworów swojego brata: „Hey Joe“.

Dodaj komentarz