23:05
6 maj 2021
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Sprzedawaj po sąsiedzku w czasie Gdańskich Dni Sąsiadów

Zamieszczono dnia śr., 2012-07-25 21:14

Gdańskie Dni Sąsiadów rozpoczną się już za dwa tygodnie. Nowością tegorocznej edycji są wyprzedaże sąsiedzkie. Wraz z partnerem akcji, serwisem Tablica.pl, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na organizację wyprzedaży. Najlepsze pomysły mogą liczyć na wsparcie organizacyjne - profesjonalnych animatorów, promocję wydarzenia, nagrodę na najlepsze stoisko oraz przekazanie (z transportem) niewyprzedanych przedmiotów dla gdańskich organizacji dobroczynnych. Zgłoszenia należy przesyłać do 20 kwietnia.

Gdańskie Dni Sąsiadów to okazja do spotkania i poznania swoich sąsiadów i sąsiadek. Zabawa na świeżym powietrzu, spotkanie przy grillu czy święto ulicy - jest wiele sposobów na spędzenie czasu wspólnie z sąsiadami. Obecnie trwa rejestracja wydarzeń w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów, które odbędą się w dniach od 27 kwietnia do 20 maja.

W tym roku, dzięki współpracy z serwisem Tablica.pl, po raz pierwszy w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów odbędą się wyprzedaże sąsiedzkie. Oprócz zalet ekonomicznych i ekologicznych, wyprzedaże mają charakter społeczny. Niewyprzedane przedmioty mogą zostać przekazane gdańskim organizacjom dobroczynnym: fundacji „Droga” oraz Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta.

Dziesięć najlepszych wyprzedaży serwis Tablica.pl wspomoże promocją, profesjonalnymi animatorami oraz nagrodami dla najlepszego stoiska. Tablica.pl jest partnerem strategicznym Gdańskich Dni Sąsiadów.

Zgłoszenia wyprzedaży: do 20 kwietnia w formie e-maila na adres pklemczak@tablica.pl

z dopiskiem: Konkurs na organizację „Gdańsk- Wyprzedaż sąsiedzka z Tablicą.pl”.

Rozstrzygnięcie Konkursu, uroczyste ogłoszenie wyników i zawarcie umów obejmujących organizowanie Wyprzedaży odbędzie się przed 9 maja. Ogłoszenie ukaże się na stronie www.dnisasiadow.gdansk.gda.pl

--

Idea Dnia Sąsiada narodziła się we Francji w 1999 roku. Członkowie Europejskiej Federacji Solidarności Lokalnej (European Federation of Local Solidarity EFLS) zauważyli, że ludzie coraz częściej oddalają się od siebie, więzi społeczne rozluźniają się. Sąsiedzkie święto miało zbliżyć nas z powrotem do siebie.

Pomysł EFLS okazał się sukcesem - od 2004 roku święto obchodzone jest w całej Europie i z roku na rok pomysł rozprzestrzenia się po świecie. W 2010 roku świętowało aż 10 milionów ludzi w przeszło 1200 miastach w 32 krajach. Dzięki prostemu gestowi, zaproszeniu sąsiadów na spotkanie, otwieramy się nie tylko na ludzi wokół nas, ale stajemy się także częścią europejskiej społeczności.

Do Gdańska idea sąsiedzkiego święta dotarła w 2006 roku. Jako pierwsza spotkanie z sąsiadami zorganizowała Danuta Poczman wraz ze Stowarzyszeniem „Stara Oliwa”. Instytut Kultury Miejskiej (dawniej Gdańsk 2016), Urząd Miejski w Gdańsku oraz Fundacja „Wspólnota Gdańska” organizują je już po raz czwarty.

Partnerem strategicznym Gdańskich Dni Sąsiadów jest serwis Tablica.pl

--

Strona internetowa Gdańskich Dni Sąsiadów: www.dnisasiadow.gdansk.gda.pl

Profil na facebooku: www.facebook.com/GdanskieDniSasiadow

Dodaj komentarz