07:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszczańska komenda policji ma nowego komendanta

Zamieszczono dnia wt., 2021-03-02 08:31

Wczoraj odbyła się uroczystość z okazji powołania na stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim i I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim. Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński wręczył rozkazy personalne mł. insp. Wioletcie Jóźwiak i podinsp. Jackowi Kowalskiemu, którzy pełnili obowiązki na wymienionych stanowiskach.

 

Z uwagi na szczególne warunki obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa – także w pomorskim garnizonie policji obowiązują restrykcje związane z bezpośrednimi kontaktami służbowymi ograniczanymi do minimum. Dlatego też rozkazy powołania na stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim i I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim wręczone zostały w małym gronie. Uroczyste spotkanie rozpoczęło się od meldunku złożonego nadinsp. Andrzejowi Łapińskiemu przez podkom. Marka Silarskiego, Komendanta Komisariatu Policji w Cedrach Wielkich. Po odczytaniu decyzji personalnych Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wręczył rozkazy o:

- powołaniu na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim – mł. insp. Wioletcie Jóźwiak, pełniącej dotychczas obowiązki na wymienionym stanowisku,

- powołaniu na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim – podinsp. Jacka Kowalskiego, pełniącego dotychczas obowiązki na wymienionym stanowisku.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim