00:05
7 maj 2021
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Dwie osoby z narkotykami zostały zatrzymane przez policjantów

Zamieszczono dnia sob., 2021-02-20 08:20

Policjanci z Trąbek Wielkich (powiat gdański) zatrzymali dwie osoby, które posiadały narkotyki. W odnalezieniu ukrytych nielegalnych substancji pomógł pies wyszkolony do tego typu działań. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.
Mundurowi z Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich (powiat gdański) wczoraj (18 lutego) po raz kolejny pełnili służbę wraz z funkcjonariuszem Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku. Wspomagał ich specjalnie przeszkolony w kierunku wykrywania narkotyków pies o imieniu „Edek”.

Podczas wspólnej służby zatrzymali do kontroli samochód osobowy. W trakcie legitymowania 28-letni mężczyzna okazywał zdenerwowanie. Już po chwili okazało się, że powodem jego zachowania były narkotyki - amfetamina, które posiadał. Mężczyzna został zatrzymany.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali też 30-letnią kobietę, która posiadała w swoim mieszkaniu amfetaminę i marihuanę. W odnalezieniu ukrytych substancji odurzających wydatnie pomogło specjalistyczne przeszkolenie zwierzaka.

Oboje zatrzymanych zostało przewiezionych do komisariatu, gdzie śledczy przeprowadzili dalsze czynności w tej sprawie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zarzutów posiadania narkotyków.

Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Info: Pomorska Policja