06:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszczańscy policjanci edukują dzieci

Zamieszczono dnia pon., 2021-02-08 08:33

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego dopasowują formę przekazywania wiedzy do obecnych warunków. Wykorzystując platformy internetowe, prowadzą dla młodzie-ży warsztaty, które w ubiegłych latach odbywały się w warunkach stacjonarnych w szkołach.

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego dopasowują do obecnych warunków formę przekazywania  wiedzy w ramach warsztatów dla młodzieży. Uczniowie kształcą się obecnie zdalnie, co oczywiście uniemożliwia spotkania w szkołach, jak to miało miejsce w latach ubiegłych. Mundurowi jednak odpowiadając na zapotrzebowania organizowania zajęć wykorzystują platformy internetowe udostępnione przez placówki edukacyjne i w ten sposób aktywnie uczestniczą w przekazywaniu ważnych informacji.

W ostatnim czasie młodzież skupiła swoją aktywność w sieci internetowej, co może mieć także negatywne skutki np. w postaci występowania różnego rodzaju cyberprzemocy.

Policjanci w sposób przystępny przedstawiają informacje dotyczące groźnych, niepożądanych, często zabronionych zachowań i związaną z nimi odpowiedzialnością. Dla młodych ludzi spotkanie ze stróżami prawa jest okazją do zweryfikowania swoich przemyśleń i postaw, a także zdobycia wiedzy w kwestii następstw przewidzianych przepisami prawa dla osób niepełnoletnich.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim przeprowadzili zajęcia on-line z uczniami najstarszych klas Szkoły Podstawowej w Suchym Dębie. Warsztaty dotyczyły m.in. zagadnień związanych z cyberprzemocą oraz szerzej zagrożeniami przestępczością w sieci.

Również wczoraj stróże prawa z Pruszcza Gdańskiego odwiedzili najmłodszych uczniów Szkoły w Grabinach Zameczku. Pierwszoklasiści uczestniczą w projekcie edukacyjnym „Uczę się bezpieczeństwa”. Ze względu na epidemię koronawirusa spotkania edukacyjne i warsztaty, do jakich byliśmy przyzwyczajeni w ubiegłych latach, są utrudnione. Jednakże policjanci dokładają starań, żeby najmłodsi poznali zasady bezpieczeństwa. Wczoraj uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe, które pomagają dostrzec pieszego czy rowerzystę na drodze.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim