00:05
7 maj 2021
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Weekend drogach powiatu gdańskiego

Zamieszczono dnia śr., 2021-02-03 08:22

Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci podczas weekendu na drogach powiatu gdańskiego. Ponadto funkcjonariusze drogówki przeprowadzili prawie 50 kontroli kierujących. Najczęściej odnotowanym wykroczeniem było przekraczanie prędkości.

 

W ciągu minionego weekendu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim oraz mundurowi z Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich uniemożliwili dalszą jazdę trojgu nietrzeźwym kierowcom.

Jedna osoba, 43-letnia mieszkanka powiatu gdańskiego, nie dość, że miała w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu, to nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

W przypadku dwóch pozostałych mężczyzn oczywiście stróże prawa zatrzymali prawa jazdy. Teraz tymi sprawami zajmie się sąd.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Oprócz tego sprawca musi liczyć się z sądowym zakazem kierowania pojazdami i wysoką karą finansową.

 

Podczas weekendu policjanci drogówki przeprowadzili prawie 50 kontroli kierujących. Najczęściej odnotowanym wykroczeniem było przekraczanie prędkości. Jeden z kierujących, który został zatrzymany do kontroli w związku z tego typu wykroczeniem, będzie musiał kolejne 3 miesiące podróżować jako pasażer. Po sprawdzeniu w bazach informatycznych okazało się, że mężczyzna ma już zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Teraz, w związku z tym, że nie przestrzegał trzymiesięcznego okresu zawieszenia uprawnień, zostanie mu on wydłużony decyzją starosty o kolejne 3 miesiące. Ponadto na kierującego nałożono mandat za brak uprawnień, a jego auto zostało odholowane na policyjny parking.

 

Z innego rodzaju wykroczeń drogowych policjanci stwierdzili pojedyncze przypadki nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na wyznaczonym przejściu dla pieszych, niewłaściwej zmiany pasa ruchu oraz niebezpiecznych zachowań pieszych.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim