05:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Władze powiatu starogardzkiego chcą odbudować kościół w Kasparusie

Zamieszczono dnia czw., 2021-01-21 08:33

Starosta starogardzki Kazimierz Chyła prężnie działa by wesprzeć parafię w Kasparusie w odbudowie spalonego kościoła. Do pomocy zaprosił samorządowców, nie tylko lokalnych.

19 stycznia odbyło się spotkanie na zgliszczach spalonej świątyni, w której udział wzięli: Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, jej zastępca Piotr Grzelak, wicestarosta Patryk Gabriel, burmistrz Miasta Skórcz Janusz Kosecki, przewodniczący Rady Miasta Skórcz, Krzysztof Czapiewski, Wójt Osieka Janusz Kaczynski i Proboszcz Ks. Dariusz Ryłko. W trakcie spotkania pomoc finansową w odbudowie kościoła zaproponowała Aleksandra Dulkiewicz.

 

To nie jedyne działania starosty Kazimierza Chyły, ponieważ 20 stycznia, zwołał on Dziś z mojej inicjatywy odbył konwent prezydenta, burmistrzów i wójtów, a wiodącym tematem spotkania był właśnie pożar świątyni.

- Wielokrotnie udowodniliśmy swoją solidarność w tak trudnych chwilach i w razie potrzeby potrafimy pomóc. Zwróciłem się więc do naszych samorządowców, abyśmy wszyscy swoją cegiełkę w odbudowę kościoła w Kasparusie dołożyli, wierząc, że nam wspólnie się to uda – mówi Kazimierz Chyła.

Wszyscy samorządowcy zadeklarowali pomoc finansową. Do ustalenia są jedynie kwestie proceduralne na jakich zasadach miałoby być przekazywane wsparcie.

 

info/foto: powiat starogardzki