07:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policjanci ostrzegają. Uważaj na nową metodę kradzieży

Zamieszczono dnia śr., 2021-01-13 20:18

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego dwa dni temu zatrzymali mężczyznę, który ukradł telefon oraz metalowe odpady. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Wczoraj mundurowi z komendy w Pruszczu Gdańskim pracowali przy sprawach nietypowych kradzieży. Sprawca najpierw w zaparkowanym aucie przebił oponę, a potem wykorzystując nieuwagę właścicieli z wnętrza pojazdu zabierał rzeczy osobiste. Policja apeluje o większą czujność podczas nietypowych sytuacji, które mogą nam się przytrafić.

Wczoraj (12 stycznia br.) policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali przy trzech nietypowych kradzieżach do których doszło na parkingach przysklepowych. W każdym z przypadków sprawca najpierw przebił oponę w zaparkowanym aucie, a potem okradał użytkownika pojazdu z rzeczy osobistych. Każda z osób jak wróciła z zakupów najpierw odkładała swoje rzeczy do wnętrza auta,a potem zajmowała się przebitą oponą. W tym czasie ktoś z ich samochodu zabierał portfele i telefony. Od wczoraj kryminalni z Pruszcza Gdańskiego pracują przy tych sprawach m.in. rozpytują ewentualnych świadków, zgrywają monitoringi. Możemy też zobaczyć większą liczbę patroli policyjnych w okolicach punktów handlowych.

Policja ostrzega. Jest to nowa metoda działania. Podczas naprawy przebitej opony lub wzywania pomocy drogowej zwracajmy uwagę na to kto podchodzi do naszego auta. Pamiętajmy, żeby w otwartym samochodzie nie zostawiać dokumentów, telefonów lub innych cennych rzeczy.

Red.