11:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Zawirowania wokół Jaguara i Land Rovera w Polsce

Zamieszczono dnia wt., 2020-12-22 09:36

British Automotive Polska (BAP), spółka zależna British Automotive Holding (BAH), nie osiągnęła porozumienia z Jaguar Land Rover (JLR) w zakresie warunków zakończenia działalności importerskiej oraz zasad spłaty kwot należnych JLR od BAP.

BAP nie otrzymał jednocześnie od JLR informacji o dalszym wydłużeniu okresu wstrzymania przez JLR skutków wypowiedzenia umowy importerskiej, w związku z czym 15 grudnia nastąpiło efektywne wypowiedzenie umowy importerskiej, podał BAH. Skutkiem efektywnego wypowiedzenia umowy importerskiej jest natychmiastowa wymagalność wszystkich kwot należnych JLR od BAP, przy czym wysokość takich kwot na dzień publikacji niniejszego raportu bieżącego nie została ustalona pomiędzy stronami ani potwierdzona przez BAP" - czytamy także w komunikacie.

BAH kontynuował będzie prowadzenie negocjacji z JLR. O ustaleniu kluczowych warunków poinformuje odrębnym raportem po ich wynegocjowaniu, podano także.
British Automotive Holding w ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW. Jaguar Land Rover ogłosił utworzenie spółki joint venture z globalnym dystrybutorem i sprzedawcą samochodów, firmą Inchcape plc oraz założenie Inchcape JLR Poland, nowego importera na rynku motoryzacyjnym. Nowa struktura prowadzi do rozszerzenia zakresu działalności Jaguar Land Rover w Polsce oraz zaoferowania produktów JLR szerszej bazie klientów na szóstym co do wielkości rynku motoryzacyjnym Europy. Nowo powstała spółka joint venture obejmie swoją działalnością również Finlandię oraz kraje bałtyckie, na terenie których Inchcape już jest obecny jako importer Jaguar Land Rover.Inchcape JLR Poland będzie nieprzerwanie korzystała z rozległej znajomości rynku firmy Inchcape oraz jej szerokiego doświadczenia w sprzedaży detalicznej samochodów na całym świecie w celu wzmocnienia obecności Jaguar Land Poland na polskim rynku motoryzacyjnym, lepszego zrozumienia potrzeb klientów oraz stworzenia rozwiązań dostosowanych do wymagań polskiego rynku.

Red.