12:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Nowy radiowóz w dla policjantów z Pszczółek

Zamieszczono dnia pon., 2020-12-21 20:27

Funkcjonariusze Policji pełniący służbę w Pszczółkach (powiat gdański) otrzymali nowy radiowóz. Samochód został zakupiony ze środków Komendy Głównej Policji i Gminy Pszczółki. Policjanci będą wykorzystywać go w ramach codziennych służb, co z pewnością wpłynie na wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców gminy. W piątek nastąpiło uroczyste przekazanie pojazdu.

W piątek 18 grudnia w Pszczółkach (powiat gdański) nastąpiło uroczyste przekazanie policjantom nowego radiowozu. Flotę policyjnych aut zasilił nowy oznakowany pojazd marki Hyundai Tucson.

Podczas uroczystego przekazania kluczyków, wójt gminy Pszczółki Maciej Urbanek wskazał, że ten nowoczesny pojazd z pewnością wpłynie na jeszcze lepsze możliwości szybkiego dotarcia do każdego miejsca, gdzie potrzebna jest pomoc Policji.

Komendant Powiatowy Policji w Pruszczu Gdańskim insp. Radosław Pietrzak, dziękując przedstawicielom samorządu Gminy Pszczółki za wsparcie w zakupie nowego sprzętu, podkreślił, że na wysoką skuteczność działania mundurowych pozytywnie wpływa dobra współpraca z mieszkańcami i włodarzami Gminy.

Nowy radiowóz został zakupiony ze środków pochodzących z Komendy Głównej Policji i gminy Pszczółki. W ten sposób samorząd przyczynił się do wzmocnienia i unowocześnienia floty radiowozów będących na wyposażeniu policjantów, co w znacznym stopniu ułatwi realizację ich obowiązków podczas codziennej służby.

Uroczystość odbyła się w pobliżu będącego w budowie nowego Posterunku Policji w Pszczółkach. Jak zgodnie stwierdzili policjanci i mieszkańcy gminy, nowy pojazd znakomicie wpisuje się w tendencję systematycznego podnoszenia poziomu bezpieczeństwa i warunków pracy mundurowych oraz obsługi interesantów w Gminie.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim