12:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Zamieszczono dnia pon., 2020-12-07 20:55

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę i przewożonego przez niego pasażera. Mężczyźni podczas interwencji grozili mundurowym i naruszyli ich nietykalność cielesną. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, natomiast naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego tygodnia mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali do kontroli osobowe Renault, którego nietypowe zachowanie na drodze zwróciło uwagę stróżów prawa. Mundurowi przystępując do kontroli, wyczuli od kierowcy i pasażera silną woń alkoholu. Siedzący za kierownicą 61-latek i jego 26-letni pasażer zachowywali się nerwowo i agresywnie. Wysiedli oni z samochodu i zaczęli grozić mundurowym, po czym po chwili naruszyli ich nietykalność, szarpiąc i używając siły wobec policjantów. Obaj mężczyźni próbowali oddalić się z miejsca interwencji, na co jednak stróże prawa nie pozwolili. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy, a samochód, którym się poruszali, odholowano na policyjny parking.

W toku czynności z zatrzymanymi okazało się, że obaj byli nietrzeźwi, kierowca miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. 61-latek miał także cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem.

Mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie.

Następnego dnia śledczy przedstawili 61-latkowi zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, niestosowania się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych i stosowania gróźb karalnych.

Z kolei 26-latek usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych i stosowania gróźb karalnych.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, jak i niestosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień grozi do 2 lat więzienia, natomiast naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim