11:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policyjne działania na rzecz walki z COVID-19

Zamieszczono dnia sob., 2020-12-05 20:00

Policjanci przypominają o obostrzeniach i zapowiadają dalsze kontrole ich przestrzegania. Mundurowi reagują na każdy przypadek lekceważenia przepisów wprowadzonych w celu ochrony życia i zdrowia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim oraz Komisariatów w Kolbudach, Trąbkach Wielkich i Cedrach Wielkich od początku pandemii pracują na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Mundurowi we współpracy z inspektorami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej cały czas kontrolują obiekty handlowe i usługowe na terenie powiatu gdańskiego. Funkcjonariusze informują o obowiązujących obostrzeniach, a w przypadku ich rażącego lekceważenia nakładają mandaty karne, które wedle obowiązujących przepisów mogą sięgnąć nawet 1000,-zł.

W najbliższych dniach, szczególnie podczas weekendów handlowych, stróże prawa wzmogą jeszcze działania ukierunkowane na kontrolowanie przestrzegania obostrzeń, które zostały ustanowione w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19.

Jak relacjonują mundurowi, mieszkańcy naszego powiatu wykazują się rozsądnym i odpowiedzialnym podejściem do nałożonych ograniczeń i rzadko zdarza się osoba, która lekceważy zagrożenie.

Policjanci, wspomagani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w dalszym ciągu sprawdzają też przestrzeganie kwarantanny.

Mundurowi przypominają obowiązku korzystania z aplikacji „Kwarantanna domowa”, dla osób, które zostały objęte kwarantanną domową.

Informacje na ten temat można znaleźć też na stronie na stronie www.gov.pl/kwarantannadomowa

Pamiętajmy, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Stosujmy się do zaleceń sanitarnych i wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo. Przypominamy o tym, że samodyscyplina, świadomość zagrożenia i dbanie o zdrowie swoje i najbliższych jest teraz najważniejsze.

Red. / Zdj.