12:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę, który okradł piwnicę

Zamieszczono dnia pt., 2020-12-04 22:30

W środę 2 grudnia wieczorem policjanci kryminalni z Pruszcza Gdańskiego na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę, który okradł piwnicę. 21-latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

 

W środę 2 grudnia późnym wieczorem policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim podczas służby na terenie miasta zauważyli wychodzącego z jednego z bloków mieszkalnych mężczyznę, dźwigającego dużą, wyładowaną torbę. Czujni funkcjonariusze postanowili przystąpić do legitymowania i sprawdzenia. Na widok stróżów prawa mężczyzna odrzucił torbę i zaczął uciekać. Policjanci zabezpieczyli porzucone rzeczy i podjęli pościg ulicami miasta. W pewnym momencie uciekający wbiegł do autobusu i położył się na podłodze, próbując się ukryć. Jednak nie uszło to uwadze doświadczonych funkcjonariuszy, którzy weszli do pojazdu i zatrzymali mężczyznę.

Szybko okazało się, 21-latek w torbie niósł rzeczy, które przed kilkoma minutami ukradł z jednej z piwnic, gdzie się włamał.

Policjanci odzyskali m.in. elektronarzędzia, sprzęt rtv i wędkarski. Mienie trafi z powrotem do właściciela.

21-latek noc spędził w policyjnym areszcie i następnego dnia śledczy postawili mu zarzut kradzieży z włamanie.

 

Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim