12:05
8 maj 2021
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Trąbki Wielkie: Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą

Zamieszczono dnia wt., 2020-12-01 08:19

W sobotę (28 listopada) przed południem policjanci ruszyli w pościg za nietrzeźwym kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. 31-latek po krótkiej jeździe próbował uciekać pieszo, co szybko udaremnili mundurowi. Niezatrzymanie się do kontroli jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

W sobotę (28 listopada) przed południem uwagę policjantów z Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich (powiat gdański) zwrócił jeden z kierowców. Jego sposób jazdy mógł wskazywać na to, że jest nietrzeźwy.

Stróże prawa postanowili zatrzymać go do kontroli. W tym celu nadali sygnały dźwiękowe i świetlne. Kierowca nie reagował na nie i przyspieszył. Funkcjonariusze  podjęli pościg. Po krótkiej jeździe 31-latek najechał na znak drogowy i próbował uciekać piechotą. Policjanci błyskawicznie go dogonili i zatrzymali.

Okazało się, że uciekającym był 31-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego, który prowadził pod wpływem alkoholu. Alkotest pokazał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna podczas zatrzymania naruszył także nietykalność policjanta i go znieważył.

Teraz odpowie za wyżej opisane czyny i za niezatrzymanie się do kontroli.
Samochód 31-latka został odholowany na policyjny parking, a on sam spędził noc w areszcie.

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, natomiast za niezatrzymanie się do kontroli grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego grozi do 3 lat więzienia, a jego znieważenie zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim