13:06
23 czerwiec 2021
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Cedry Wielkie: Kanalizacja w budowie

Zamieszczono dnia pon., 2020-11-23 09:02

Trwa budowa sieci kanalizacyjnej w miejscowości Cedry Małe - Kolonia. Wszystkie roboty mają być ukończone wiosną przyszłego roku.

Cedry Małe – Kolonia to jedna z ostatnich miejscowości w gminie Cedry Wielkie, gdzie nie ma jeszcze kanalizacji sanitarnej. Wójt Janusz Goliński już od dwóch lat czynił starania, aby budowa w kolonii Cedrów Małych rozpoczęła się jak najszybciej. Na opóźnienie złożyło się kilka czynników, a najważniejszym była przebudowa drogi ekspresowej S7. Pojawiły się także komplikacje administracyjno-prawne.

- Na szczęście udało się pokonać wszystkie przeciwności losu. Postępy prac widać gołym okiem, przebiegają one zgodnie z harmonogramem i nic nie wskazuje na to, żeby termin zakończenia robót został przesunięty. Przy okazji porządkujemy wysłużoną i mocno skorodowaną sieć wodociągową i budujemy nowy odcinek sieci. Zdaję sobie sprawę, że budowa nastręcza kłopotów. Mam jednak nadzieję, że mieszkańcy okażą się wyrozumiali – mówi Janusz Goliński.

Koszt budowy sieci kanalizacyjnej wynosi ponad 1,4 mln zł, z czego 85 proc. tej kwoty pokryją środki Unii Europejskiej otrzymane z Regionalnego Programu Operacyjnego.

- W dalszym ciągu czekamy na uruchomienie jakichkolwiek środków zewnętrznych, które moglibyśmy pozyskać na budowę sieci kanalizacyjnej w Kiezmarku. Mamy już gotowy projekt, którego realizacja może kosztować nawet 5 mln zł. Sami, bez zewnętrznego dofinansowania, nie uporamy się z tak drogim przedsięwzięciem – dodaje wójt.

info/foto: www.cedry-wielkie.pl