23:06
22 czerwiec 2021
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Śmiertelny wypadek na A1

Zamieszczono dnia ndz., 2020-11-22 09:50

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku ze skutkiem śmiertelnym na autostradzie A1. W piątek 20 listopada bmw najechało na tył naczepy pojazdu ciężarowego. Na miejscu zginął pasażer osobówki, a kierowca i drugi pasażer zostali ranni. Teraz śledczy dokładnie analizują całe zdarzenie, żeby szczegółowo je odtworzyć i ustalić jego przyczyny oraz okoliczności.

W piątek 20 listopada przed czwartą rano dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał zgłoszenie o wypadku na autostradzie A1.

Funkcjonariusz natychmiast skierował tam patrol. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili jego przebieg. Wg tych ustaleń bmw jadąc w kierunku Gdyni, na pasie zjazdowym do Miejsca Obsługi Podróżnych uderzyło w tył naczepy pojazdu ciężarowego. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 20-letni pasażer osobówki, natomiast 21-letni kierowca i drugi pasażer – 20-letni mężczyzna zostali ranni.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego przy udziale technika kryminalistyki wykonali oględziny pojazdów, miejsca zdarzenia oraz szkic i zdjęcia. Mundurowi zlecili też zabezpieczenie w szpitalu próbki krwi kierowcy w celu zbadania jej pod kątem substancji niedozwolonych.

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas kierowania pojazdem. Obecnie, w warunkach jesienno-zimowych pogoda bywa zmienna. W nocy należy spodziewać się miejscowych przymrozków, które w połączeniu z opadami atmosferycznymi sprawiają, że jezdnia jest śliska. Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna, niedostosowana do warunków i własnych umiejętności prędkość, często stanowi przyczynę zdarzeń drogowych.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim