18:01
19 styczeń 2021
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Policjanci prowadzą zdalnie warsztaty dla młodzieży

Zamieszczono dnia sob., 2020-11-07 09:29

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego dopasowują formę przekazywania wiedzy do obecnych warunków. Wykorzystując platformy internetowe prowadzą dla młodzieży warsztaty, które w ubiegłych latach odbywały się w warunkach stacjonarnych w szkołach.

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego dopasowują do obecnych warunków formę przekazywania wiedzy w ramach warsztatów dla młodzieży. Uczniowie kształcą się obecnie zdalnie, co oczywiście uniemożliwia spotkania w szkołach, jak to miało miejsce w latach ubiegłych. Mundurowi jednak odpowiadając na zapotrzebowania organizowania zajęć wykorzystują platformy internetowe udostępnione przez placówki edukacyjne i w ten sposób aktywnie uczestniczą w przekazywaniu ważnych informacji.

W ostatnim czasie młodzież skupiła swoją aktywność w sieci internetowej, co może mieć także negatywne skutki np. w postaci występowania różnego rodzaju cyberprzemocy.

Policjanci w sposób przystępny przedstawiają informacje dotyczące groźnych, niepożądanych, często zabronionych zachowań i związaną z nimi odpowiedzialnością. Dla młodych ludzi spotkanie ze stróżami prawa jest okazją do zweryfikowania swoich przemyśleń i postaw, a także zdobycia wiedzy w kwestii następstw przewidzianych przepisami prawa dla osób niepełnoletnich.

W warunkach spotkania on-line młodzi ludzie aktywnie uczestniczą w warsztatach, co wskazuje na potrzebę przeprowadzania tego typu zajęć.

Red.