02:04
6 kwiecień 2020
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Aktualności

Archidiecezja gdańska wydała dekret o obchodzeniu Świąt Wielkiejnocy

Zamieszczono dnia sob., 2020-04-04 11:56

Jutro Niedziela Palmowa rozpoczynająca w kościele katolickim Wielki Tydzień. To najważniejsze święta w życiu chrześcijan. W dobie pandemii koronawirusa arcybiskup gdański Sławoj Leszek Głódź wydał dekret regulujący uczestnictwo i przeżywanie liturgii Wielkiego Tygodnia.

Pomorskie w ogonie ilości wykonywanych testów na koronawirusa. Ruszają prywatne laboratoria

Zamieszczono dnia pt., 2020-04-03 11:11

Na Pomorzu trzy laboratoria wykonują badania w kierunku koronawirusa. Właśnie rusza czwarte, czyli Invicta. Mimo to, wciąż za mało potencjalnie zakażonych ma pobierane wymazy, a czas oczekiwania na wynik z laboratorium WSSE wynosi 6-7 dni.

 

Trąbki Wielkie: Fundacja Pomocy Społecznej na Rzecz Dzieci „Pan Władek” organizuje komputery dla dzieci

Zamieszczono dnia pt., 2020-04-03 09:12

Na razie szkoły są zamknięte do 10 kwietnia, a od ubiegłej środy uczniowie obowiązkowo uczą się w domach "z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość". Potrzebują więc komputerów. Są jednak tacy, którzy nie mają w domu komputera.

Powiat gdański: ZSRCKP W Rusocinie i ZSOiO w Pruszczu Gdańskim nauczają zdalnie

Zamieszczono dnia pt., 2020-04-03 08:48

Początkowa rezerwa i niepewność. Teraz wiadomo, że działa! Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Rusocinie i Zespół Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących, od ponad tygodnia pracują w trybie nauczania zdalnego, za pomocą platform.

 

Gmina Pruszcz Gdański: Park w Wojanowie walczy o nagrodę w prestiżowym konkursie

Zamieszczono dnia czw., 2020-04-02 16:19

Rewitalizacja Parku Podworskiego w Wojanowie walczy o nagrodę w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie Budowlanym "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." Inwestorem i włascicielem parku jest Gmina Wiejska Pruszcz Gdański, park zaprojektowała firma Biuro Techniczne KOWIEL Bąkowo a wykonawcą Przedsięb