01:10
27 Październik 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Trzech pijanych kierowców zatrzymanych w czasie weekendu na drogach powiatu gdańskiego

Zamieszczono dnia wt., 2020-09-29 06:50

Podczas minionego weekendu troje nietrzeźwych kierowców zostało zatrzymanych podczas weekendu na drogach powiatu gdańskiego, policjanci uniemożliwili im dalszą jazdę. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

 

W piątkowy wieczór funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim pracując przy zdarzeniu drogowym w Straszynie (Gmina Pruszcz Gdański), wyczuli od jednego z uczestników zapach alkoholu. Wykonali standardowe badanie trzeźwości, które jednoznacznie pokazało, że sprawca kolizji był nietrzeźwy. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie i sporządzili stosowaną dokumentację. 53-latek odpowie niebawem przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

 

Z kolei w sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie do dwóch podobnych do siebie interwencji. Jedna miała miejsce w Pszczółkach natomiast druga w Pruszczu Gdańskim. W obu przypadkach osoby zgłaszające informowały, że są świadkami najechania samochodu w drzewo i podejrzewając nietrzeźwość kierowców, zawiadomiły policję.

Mundurowi niezwłocznie pojechali do wskazanych miejsc i sprawdzili trzeźwość kierujących. Okazało się, że zarówno w Pszczółkach, jak i w Pruszczu kierowcy spożywali wcześniej alkohol. 65-letni mężczyzna i 31-letnia kobieta niebawem odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

 

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Oprócz tego sprawca musi liczyć się z sądowym zakazem kierowania pojazdami i wysoką karą finansową.

 

Mundurowi podkreślają, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla otoczenia i dla siebie. W każdym przypadku, gdy podejrzewamy po zachowaniu, że kierowca może być  nietrzeźwy, nie wahajmy się zawiadomić policji. W ten sposób realnie wpływamy na bezpieczeństwo nasze i innych ludzi.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim