12:09
18 Wrzesień 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Policjanci ustalają przyczyny śmiertelnego wypadku drogowego

Zamieszczono dnia czw., 2020-08-13 14:56

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego ustalają przyczyny śmiertelnego wypadku drogowego jaki miał miejsce w Warczu. Pierwsze czynności w tej sprawie wykonywali już policjanci ruchu drogowego na miejscu zdarzenia. Teraz śledczy pracujący przy sprawie dokładnie analizują całe zdarzenie, żeby szczegółowo je odtworzyć.

W środę (11 sierpnia br.) po godzinie 19:00 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał informację o śmiertelnym wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 226 w miejscowości Warcz. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce patrol drogówki.

Policjanci po przybyciu na miejsce zabezpieczyli je i zaczęli odtwarzać okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 35-latek jadący volkswagenem w kierunku Przywidza z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.  

Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Już na parkingu policyjnym wykonali ponowne oględziny volkswagena. Teraz policjanci pracujący przy tej sprawie analizując całość zebranych dowodów. Bardzo pomocne dla nich są ustalenia wykonane  przez policjantów ruchu drogowego na miejscu wypadku oraz oględziny miejsca i zdjęcia zrobione przez technika.   

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności podczas jazdy! Nawet gdy warunki drogowe nam sprzyjają, stosujmy zasadę wolniej, a bezpieczniej.

info/foto: KPP w Pruszczu Gdańskim