11:09
18 Wrzesień 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Sztum: Motocyklista zginął na miejscu

Zamieszczono dnia śr., 2020-08-12 09:01

Wczoraj przed południem na drodze wojewódzkiej W519 pomiędzy miejscowościami Folwark a Stary Dzierzgoń doszło do wypadku drogowego. W wyniku zdarzenia, śmierć poniósł kierujący motocyklem. Policjanci obecnie wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Do tragicznego wypadku drogowego doszło na drodze wojewódzkiej W519 pomiędzy miejscowościami Folwark a Stary Dzierzgoń. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący motocyklem BMW jadący w kierunku Starego Dzierzgonia, stracił panowanie nad jednośladem, a następnie przewrócił się na jezdnię. Niestety pomimo podjętej reanimacji śmierć na miejscu poniósł kierujący motocyklem, 46-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego. Mężczyzna podróżował sam. Na odcinku drogi, na którym doszło do wypadku, pracował prokurator oraz policjanci z ruchu drogowego i grupy dochodzeniowo-śledczej. Technik kryminalistyki wykonał zdjęcia oraz zabezpieczył ślady. Obecnie trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, rozsądek oraz kulturę jazdy.

info/foto: KWP w Gdańsku