11:09
18 Wrzesień 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Kwidzyn: Wypadek w Bądkach

Zamieszczono dnia śr., 2020-08-05 20:13

We wtorek w Bądkach doszło do wypadku drogowego. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe. Sprawą zajmują się policjanci, którzy będą wyjaśniali dokładnie wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Po godzinie 14:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny i zrobili dokumentację fotograficzną. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 19-letni mężczyzna jadąc samochodem audi w kierunku Kwidzyna, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad samochodem i zderzył się z jadącą z przeciwka toyotą, którą kierowała 38-latka. W wyniku zdarzenia jedna osoba została przetransportowane do szpitala. Policjanci ukarali sprawcę zdarzenia mandatem karnym.

Na czas prowadzonych czynności ruch odbywał się wahadłowo. Policjanci przypominają i apelują:

Pamiętajmy, że do wypadków dochodzi także, kiedy sprzyja nam letnia pogoda. Kierowcy wtedy często tracą czujność, przeceniają swoje umiejętności, jeżdżą szybko i brawurowo, a to doprowadza do zdarzeń drogowych. Apelujemy o zachowanie rozsądku i jazdę z wyobraźnią. Pamiętajmy także, że wsiadając do samochodu, kierowca musi być wypoczęty i trzeźwy.

info/foto: KWP w Gdańsku