13:10
1 Październik 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Puck: Motocyklista zginął na miejscu

Zamieszczono dnia pt., 2020-07-24 08:51

Policjanci wyjaśniają przyczyny tragicznego w skutkach wypadku drogowego, który wydarzył się wczoraj na ulicy Derdowskiego w Kosakowie. W wyniku zderzenia motocykla z osobowym mercedesem zginął 28-letni kierowca jednośladu.

22 lipca około godziny 17.00 drużyny Komendy Powiatowej Policji w Pucku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym jaki wydarzył się na ulicy Derdowskiego w Kosakowie. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu śledczych do wypadku doszło, gdy 39-letni mieszkaniec Warszawy kierując pojazdem mercedes jadąc w kierunku Kosakowa wykonał manewr skrętu i wówczas doszło do zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka motocyklistą. Obrażenia jakich doznał 28- letni kierowca jednośladu okazały się śmiertelne. Ponadto do szpitala celem wykonania niezbędnych badań zostały przewiezione dwie osoby z pojazdu mercedes. Droga w miejscu, gdzie doszło do wypadku była zablokowana.

Interweniujący w tej sprawie policjanci sporządzili oględziny miejsca zdarzenia oraz rozbitych pojazdów. Kierującemu mercedesem policjanci zatrzymali prawo jazdy. Śledczy z technikiem kryminalistyki, pod nadzorem prokuratora, zgromadzili ślady podczas oględzin. Szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku będą ustalane podczas policyjnego śledztwa.

Trwa sezon rowerowy i motocyklowy. Policjanci apelują do kierujących pojazdami o ostrożność oraz przestrzeganie przepisów kodeksu drogowego. Każdy z nas powinien kierować się zasadą ograniczonego zaufania wobec innych uczestników ruchu, propagować kulturalne zachowania na drodze oraz zwracać szczególną uwagę na pieszych, rowerzystów oraz motocyklistów.

info/foto: KWP w Gdańsku