10:08
9 Sierpień 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Kontrole Policji w autobusach komunikacji miejskiej

Zamieszczono dnia śr., 2020-07-15 07:27

Wejherowscy policjanci wspólnie ze strażą miejską sprawdzają przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa przez pasażerów komunikacji miejskiej. Przypominamy, że niestosowanie się to tego nakazu jest wykroczeniem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej od wczoraj przeprowadzają szczegółowe kontrole przestrzegania obowiązku zakrywania ust i nosa przez pasażerów komunikacji miejskiej. Coraz częściej w sklepach, aptekach, środka transportu publicznego pojawiają się osoby, które nie noszę maseczek w ogóle. Prowadzone od wczoraj działania mają za zadanie przypomnienie pasażerom o nadal obowiązujących obostrzeniach związanych z wirusem COVID-19 także podczas podróży autobusem.

Przypominamy, że mimo zniesienia części ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, wspomniany nakaz w dalszym ciągu obowiązuje w miejscach publicznych m.in. w sklepach, urzędach, galeriach handlowych i środkach komunikacji miejskiej. Pamiętajmy walka z koronawirusem nadal trwa, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy.

Info: Pomorska Policja