06:09
29 Wrzesień 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Kilka słów o nowej Toyocie Yaris 2020

Zamieszczono dnia wt., 2020-07-07 13:54

Toyota Yaris to kluczowy model, któremu w ogromnej mierze Toyota zawdzięcza swój sukces w Europie. Yaris niezmiennie cieszy się wśród europejskich kierowców dużą popularnością i doskonałą reputacją innowacyjnego auta. W 2019 roku Yaris odpowiadał za ponad 20% sprzedaży Toyoty w Europie (224 368 egz.).

Od samego początku, tj. od pierwszej generacji debiutującej w 1999 roku, Yaris jest na wskroś europejskim samochodem, zaprojektowanym z myślą o europejskim rynku i produkowanym w regionie. Nowy Yaris otrzymał zupełnie nowe nadwozie o zwartych wymiarach i dynamicznej sylwetce, z przestronnym wnętrzem. Sztywną konstrukcję, nisko położony środek ciężkości i świetne właściwości jezdne zawdzięcza platformie TNGA.

Zaawansowane rozwiązania technologiczne napędu hybrydowego czwartej generacji przekładają się na większe wykorzystanie trybu EV podczas jazdy i ograniczenie o 20% emisji CO2 oraz zużycia paliwa w porównaniu z Yarisem Hybrid obecnej generacji. Nowy Yaris zużywa średnio 3,7 l/100 km i emituje 85 g/km CO2 wg WLTP (Worldwide Harmonised Light Vehicles Test Procedure)*1.

Nowa Toyota została tak zaprojektowana, by stać się najbezpieczniejszym małym samochodem na świecie, i otrzymała wiodące w segmencie systemy bezpieczeństwa czynnego i biernego. Obejmują one najnowocześniejszą wersję pakietu Toyota Safety Sense, która zawiera zaawansowane funkcje zapobiegania kolizjom lub ograniczania ich skutków w wielu różnych sytuacjach na drodze. Ponadto nowy Yaris wyróżnia się na rynku centralną poduszką powietrzną między kierowcą i pasażerem, która po raz pierwszy trafia do samochodu segmentu B.

Info: Toyota