04:07
29 lipiec 2021
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

50 lat Range Rovera - powstaje limitowana edycja 1970

Zamieszczono dnia ndz., 2020-06-28 11:38

Już 50 lat - tyle jest na rynku marka model Range Rover. Z tej okazji brytyjski producent wypuścił limitowaną edycję specjalną Range Rover Fifty. Unikalny model powstanie w nakładzie 1970 sztuk - liczba ta nawiązuje do roku narodzin modelu.

Marka Land Rover postanowiła w wyjątkowy sposób uświetnić rok narodzin kultowego Range Rovera. jego pierwsze wcielenie pojawiło się na rynku dokładnie 17 czerwca 1970 r. Po pięciu dekadach ewolucji, Range Rover stał się rodziną atrakcyjnych i sprawnych w terenie pojazdów luksusowych. Auta tej marki na Pomorzu oferuje British Automotive Gdańsk z nową siedzibą przy al. Grunwaldzkiej.

 

W ciągu 50 lat swojej obecności na rynku Range Rover wielokrotnie stawał się światowym pionierem w różnych dziedzinach i dokonał wielu imponujących osiągnięć. W chwili debiutu był pierwszym SUV-em wyposażonym w stały napęd 4WD, a w 1989 roku pierwszym na świecie pojazdem 4x4 z układem hamulcowym wyposażonym w ABS. W roku 1992 stał się pierwszym na świecie pojazdem 4x4 wyposażonym w system elektronicznej kontroli trakcji (ETC) i automatyczne, elektronicznie sterowane zawieszenie pneumatyczne. W 2012 roku Range Rover najnowszej generacji stał się pierwszym na świecie SUV-em o pełnej aluminiowej, lekkiej konstrukcji. Dzięki temu był lżejszy, bardziej wytrzymały i ekonomiczny.

Range Rover Fifty będzie dostępny zarówno ze standardowym, jak i wydłużonym rozstawem osi, a klienci będą mogli wybierać spośród czterech kolorów nadwozia: Carpathian Grey, Rosello Red, Aruba i Santorini Black. W bardzo ograniczonej ilości dział Land Rover Special Vehicle Operations oferuje model Range Rover Fifty także z jednym z trzech historycznych, niemetalicznych lakierów nadwozia odtworzonych z oryginalnej palety kolorów Range Rovera: Tuscan Blue, Bahama Gold i Davos White. Dostępna będzie także różnorodna gama jednostek napędowych obejmująca silniki benzynowe, wysokoprężne, a nawet hybrydę typu plug-in.

Dzisiaj produkowana jest już czwarta generacja modelu, a łączna liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczyła milion. Charakterystyczny design marki i wiodące w klasie zdolności terenowe sprawiają, że Range Rover mimo zmiany charakteru na bardziej luksusowy, nadal jest obiektem pożądania wielu kierowców.

red. / zdj. Range Rover