21:06
2 czerwiec 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pruszcz Gdański: Policja zatrzymała trzech mężczyzn za posiadanie narkotyków

Zamieszczono dnia pt., 2020-04-10 07:29

W ostatnich dniach policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Niebawem każdy z nich usłyszy zarzuty posiadania nielegalnej substancji odurzającej. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

 

6 kwietnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim podczas kontroli drogowej 34-letniego mężczyzny, zwrócili uwagę na jego nerwowe zachowanie. Jak się okazało powodem jego podrażnienia były prawie 3 gramy amfetaminy, które miał przy sobie. Kontrola drogowa w tym przypadku zakończyła się mandatem nałożonym przez mundurowych za brak uprawnień do kierowania pojazdem oraz odholowaniem jego samochodu na policyjny parking. Za posiadanie narkotyków 34-latek niebawem usłyszy zarzuty od śledczych.

 

Z kolei w nocy z 7 na 8 kwietnia funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zauważyli rowerzystę, którego zatrzymali do kontroli. 36-latek nie dość, że nietrzeźwy kierował rowerem to posiadał przy sobie prawie 12 gramów amfetaminy. On również usłyszy niebawem zarzut posiadania narkotyków.

 

W czwartek przed świtem policjanci z drogówki zauważyli osobowego opla, który przemieszczał się w rejonie jednego z osiedli mieszkaniowych na terenie powiatu gdańskiego. Po zatrzymaniu do kontroli uwagę mundurowych zwróciło rozdrażnienie, jakie przejawiał kierowca. W tym wypadku kierowca posiadał uprawnienia do kierowania, lecz jego napięcie spowodowane było marihuaną i amfetaminą, które odkryli przy nim policjanci. 26-latka także nie ominie zarzut posiadania niedozwolonych substancji.

 

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

info/foto:KPP w Pruszczu Gdańskim