17:09
30 Wrzesień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Pięciu rannych w wyniku czołowego zderzenia dwóch aut

Zamieszczono dnia wt., 2020-01-21 08:56

Policjanci z Kwidzyna wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek w godzinach południowych na trasie Wandowo-Jaromierz. Na łuku drogi zderzyły się czołowo Mazda i Citroen. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zastali zabrani przez pogotowie ratunkowe do szpitala w Kwidzynie i Grudziądzu. Teraz policjanci szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o ostrożność.

Dyżurny kwidzyńskiej komendy Policji został powiadomiony, że na łuku drogi pomiędzy Wandowem, a Jaromierzem doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego oraz inne służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący Mazdą, 27-letni mieszkaniec gm. Prabuty najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków na jezdni i na łuku drogi wpadł w poślizg i uderzył czołowo w jadący prawidłowo z naprzeciwka samochód marki Citroen którym kierowała 32-letni mieszkanka powiatu starogardzkiego. W wyniku zderzenia kierującego Mazdą oraz kobietę i trzech pasażerów Citroena z obrażeniami ciała, pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitali.

Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz sporządzili dokumentację fotograficzną. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości obojga kierujących, byli trzeźwi. Teraz śledczy z kwidzyńskiej komendy szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tego wypadku.

Często zmieniające się warunki atmosferyczne wymagają szczególnej uwagi podczas jazdy. Policjanci apelują do wszystkich kierowców aby zwolnili, zdjęli nogę z gazu i aby jechali rozsądniej. Pamiętajmy, że na drodze pośpiech jest zawsze złym doradzą.

red. / mat. Pomorska Policja