01:09
23 Wrzesień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Poczuj klimat w Pruszczu Gdańskim

Zamieszczono dnia pt., 2020-01-10 08:49

Interaktywna wystawa plenerowa przygotowana w ramach kampanii „Pomorscy czują klimat” dotarła do Pruszcza Gdańskiego. Od dwóch tygodni można ją oglądać w pobliżu Urzędu Miasta.   

Kampania „Pomorscy czują klimat” realizowana jest od trzech lat przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Jej celem jest kształtowanie pozytywnych nawyków wśród mieszkańców województwa pomorskiego i odwiedzających nasz region turystów. Bohaterowie  – Rodzina Pomorskich – uświadamiają, jak ogromny wpływ na środowisko mają nasze codzienne wybory i zachowania. Kampania porusza tematy związane z gospodarką o obiegu zamkniętym, racjonalnym korzystaniem z zasobów oraz koniecznością ochrony różnorodności biologicznej.

Jednym z elementów przedsięwzięcia jest interaktywna wystawa plenerowa. Ekspozycja w prosty sposób tłumaczy zjawiska przyrodnicze. Ekspozycja składa się z trzech dużych brył, na każdej zamontowane zostały interaktywne gry i zabawy. Wszystko po to, aby edukować w sposób ciekawy i niebanalny.

Pruszcz Gdański to kolejna miejscowość, którą odwiedziła Rodzina Pomorskich. W 2018 roku wystawa eksponowana była w Gdyni, Władysławowie, Helu, Jastarni, Pucku, Wejherowie, Rumi i Lęborku. W 2019 w kolejnych miejscowościach województwa pomorskiego: Słupsku, Bytowie, Kartuzach, Kościerzynie, Chojnicach, Człuchowie, Ustce, Łebie, Krynicy Morskiej, Stegnie, Nowym Dworze Gdańskim, Malborku, Sztumie, Kwidzynie, Starogardzie Gdańskim i Tczewie.

foto/B.Gondek