16:09
30 Wrzesień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Jak nie dać się Świątecznemu szaleństwu?

Zamieszczono dnia pt., 2019-12-13 18:53

Już, za chwilkę, już za momencik Święta Bożego Narodzenia - w sklepach i galeriach handlowych świąteczna atmosfera już od 331 października. Dlaczego? Żeby wprawić Cię w zakupowy nastrój. Przerażające, ale już 2 miesiące wcześniej jesteśmy skłonni wydawać więcej i jesteśmy do tego zachęcani - ozdoby świąteczne, bombki, lampki, prezenty, zabawki, przyprawa do pernika - po co to komu w październiku? A no właśnie - im wcześniej tym taniej. W miarę jak Święta będą się zbliżać, ceny będą rosnąć. Sklepy z Elektroniką w ostatnim tygodniu podnoszą ceny do oporu - jeżeli nie kupiłeś prezentu teraz nie masz już wyjścia - kupiony przez Internet nie dojdzie więc płać i płacz. Jak nie dać się temu świątecznemu szaleństwu?
 

Zrób uniwersalny plan świąteczny, "opraw w ramkę" i używaj co roku - plan na zawartość stołu, plan na ozdoby świąteczne i na choinkę. Kup bombki i lampki w październiku i schowaj do pudełka. Dbaj o nie by zostały Ci na następne lata.

Co do gotowania - przemyśl co można zrobić wcześniej i zapoznaj się z przepisami - dokładnie zaplanuj co potrzebujesz kupić i sprawdź co można kupić wcześniej, a które artykuły będzie trzeba kupić przed samymi świętami. Na zakupy zawsze idź z listą, by kupić tylko to co jest Ci potrzebne. Omijaj stoiska z napisami ŚWIĘTA i PROMOCJA. To że coś jest w PROMOCJI wcale nie znaczy, że jest przecenione. PRZECENA I PROMOCJA to nie to samo.

Po prostu nie daj się zwariować!

Red. Mikołaj Stolarski