02:08
12 Sierpień 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Dwa wypadki na tczewskich drogach

Zamieszczono dnia pt., 2019-12-06 13:34

W czwartek tczewscy policjanci zabezpieczali miejsca dwóch wypadków drogowych. Przyjmujący te dwa wypadki funkcjonariusz ustalił, że pierwsze zdarzenie dotyczyło najechania mercedesa na tył naczepy, zaś drugie dotyczyło potrącenia pieszej. W tych dwóch zdarzeniach dwie osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Stróże prawa zatrzymali prawo jazdy jednej osobie, która doprowadziła do wypadku. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności i przyczyny tych zdarzeń i apelują o ostrożność na drodze.

W czwartek na terenie powiatu tczewskiego doszło do dwóch wypadków drogowych. Pierwsze zgłoszenie oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał po godzinie 12.00. Według zgłoszenia miało dojść do wypadku na autostradzie A1 w pobliżu miejscowości Kierwałd. Pracujący na miejscu policjantów wstępnie ustalili, że 41-letnia mieszkanka powiatu starogardzkiego kierująca mercedesem jadąc lewym pasem ruchu w kierunku Łodzi, najechała na tył naczepy samochodu ciężarowego. Kierująca mercedesem została zabrana karetką do szpitala. Mundurowi 41-latce zatrzymali prawo jazdy.

Drugie zgłoszenie o wypadku funkcjonariusze dostali około godziny 15.00. Do zdarzenia miało dojść w Tczewie na ulicy Aleja Kociewska. Pracujący na miejscu stróże prawa wstępnie ustalili, że 56-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego wtargnęła na przejście dla pieszych bezpośrednio przed jadącą toyotę. Piesza z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mundurowi przebadali kierującą toyotą yaris na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, która jak się okazało, była trzeźwa.

Policjanci, którzy pracowali na miejscach wypadków, wykonali oględziny pojazdów, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz rozmawiali ze świadkami. Na podstawie zebranych na miejscu śladów funkcjonariusze będą wyjaśniać teraz przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje, ale też innych osób.

info/foto: KWP w Gdańsku