07:08
4 Sierpień 2020
wtorek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Powiat starogardzki: Uczniowie Technikum nr 2 ze stypendiami od Energi

Zamieszczono dnia pt., 2019-11-22 10:38

Najlepsi uczniowie Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych w Starogardzie Gdańskim o specjalności technik elektryk otrzymali stypendia ufundowane przez Energę Operator. Będą one wypłacane co miesiąc.

Wśród wyróżnionych w ten sposób znaleźli się Eryk Dziewiątkowski, Kamil Bukowski i Maciej Patocki z klasy IV EB, Maciej Kędziorski z klasy III EB oraz Bartosz Radkowski z klasy II EB. Stypendia wręczała Pani Romualda Gałęzewska -  Dyrektor Pionu Spraw Korporacyjnych i Zasobów Organizacyjnych. W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli także Pani Anna Laskowska - Kierownik Biura Polityki Kadrowo-Płacowej oraz p.o. Kierownika Biura Rozwoju Personelu oraz Pani Katarzyna Dębska - Główny Specjalista ds. Zarządzania Personelem.

Podczas spotkania w Firmie Energa Operator w Gdańsku Pani Katarzyna Dębska przedstawiła stypendystom i ich opiekunom - Pani Monice Leszczinskiej - wychowawczyni klasy III EB i Panu Ryszardowi Czerwińskiemu - pedagogowi szkolnemu, strukturę organizacyjną Firmy Energa oraz przybliżyła możliwości zatrudnienia absolwentów.

Współpraca szkoły z Energą trwa już od wielu lat i znacząco przyczyniła się do wzrostu poziomu nauczania w technikum. Warto też odnotować fakt, że możliwość otrzymania takiego stypendium jest skuteczną zachętą do podjęcia nauki właśnie w kierunku technik elektryk.

info/foto: www.powiatstarogard.pl