22:07
6 lipiec 2020
poniedziałek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Cedry Wielkie z nagrodą Sportowa Gmina

Zamieszczono dnia pon., 2019-11-18 10:41

Podczas uroczystej Gali Sportowa Polska 2019 „XX lat Budownictwa Sportowego i Rekreacyjnego w Polsce” wyróżnienie w kategorii „Sportowa Gmina” odebrał Janusz Goliński, Wójt Gminy Cedry Wielkie. Gala Sportowa Polska odbyła się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, a wyróżnienia wręczali olimpijczycy Anita Włodarczyk, Jacek Wszoła i Andrzej Supron. Nagrody przyznawane są w kilku kategoriach. Gmina Cedry Wielkie została doceniona za całokształt działań na rzecz sportu.

– Zauważono nasze inwestycje, które zrealizowaliśmy w ostatnich latach. We wrześniu oddaliśmy do użytku halę w Cedrach Wielkich, ale przecież wybudowaliśmy marinę w Błotniku, przy której działa szkółka żeglarska. Jej uczestnicy jeżdżą na południe Europy, gdzie szlifują swoje żeglarskie umiejętności. Pamiętajmy też o sieci ścieżek rowerowych, które powstają w naszej gminie, ale i o trójstronnym porozumieniu z Przywidzem i Trąbkami Wielkimi, dzięki czemu uczniowie uczą się narciarstwa, golfa czy żeglarstwa – mówi Janusz Goliński.

Warto jeszcze przypomnieć, że w Gminie Cedry Wielkie przy każdej szkole jest boisko sportowe. Miłośnicy zdrowego stylu życia mogą też korzystać z siłowni na świeżym powietrzu.

Tytuł „Sportowa Gmina” przyznawany jest samorządom, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie. Jak informują organizatorzy konkursu, przy ocenie kandydatów brane są pod uwagę nie tylko nakłady gminy na infrastrukturę sportową, ale również zaangażowanie przedstawicieli samorządowych w promocję sportu i rekreacji.

info/foto: www.cedry-wielkie.pl