12:06
7 czerwiec 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Cedry Wielkie: Dwie przystanie będą gotowe jeszcze w listopadzie

Zamieszczono dnia pon., 2019-10-21 10:45

Rozpoczęła się przebudowa przystani kajakowej w Trzcinisku. Podobna inwestycja realizowana jest w Błotniku. Oba zadania mają być ukończone do końca listopada.

Obie inwestycje realizowane są ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlak Motławy i Martwej Wisły”. W Trzcinisku wybudowany zostanie 12-metrowy pomost pływający wraz z rampą i trapem. Aby kajakarze mieli łatwy dostęp do wody i przystani, wykonany będzie plac do rozładunku i załadunku kajaków oraz dojście i dojazd do przystani.

– Jestem przekonany, że zadowoleni będą kajakarze oraz żeglarze, którzy z chęcią zrobią sobie tu przerwę przed dalszą podróżą. Dzięki temu ten fragment naszej gminy stanie się bardziej atrakcyjny. Na budowie przystani kajakowej skorzystają również mieszkańcy – również ci najmłodsi, ponieważ wybudowany będzie plac zabaw. Nie zabraknie oczywiście małej architektury i miejsca do grillowania – mówi Janusz Goliński, Wójt Gminy Cedry Wielkie.

Z kolei w Błotniku pracę są już niemal na ukończeniu. Tu z kolei wybudowano pomost pływający, rampę z trapem oraz budynek z zapleczem sanitarnym. Poza tym będzie też miejsce do suszenia kajaków.

Dodajmy, że obie inwestycje zostały dofinansowane ze środków pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

info/foto: www.cedry-wielkie.pl