13:06
6 czerwiec 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Trwają prace nad modernizacją ul. Świętokrzyskiej

Zamieszczono dnia wt., 2019-10-15 09:06

Przypominamy, że od poniedziałku, 14 października, ruch samochodów odbywa się wahadłowo, jednym pasem. Oznacza to, że kierowcy i pasażerowie aut muszą liczyć się z wydłużonym czasem przejazdu - szczególnie w godzinach szczytu.

Utrudnienia potrwają do końca roku. Chodzi o środkowy fragment ul. Świętokrzyskiej - liczący 350 m odcinek  jezdni między ul. Wieżycką a ul. Wielkopolską. Zakres robót obejmuje nie tylko ułożenie nowej nawierzchni, ale także budowę kanalizacji sanitarnej i przebudowę sieci wodociągowej na odcinku od ul. Wieżyckiej do ul. I Brygady. W ramach inwestycji wykonana będzie przebudowa fragmentu ul. Bergiela, wraz z wydłużeniem pas do skrętu w prawo w ul. Świętokrzyską. Dzięki budowie muru oporowego przy posesji Świętokrzyska 78, położony będzie nowe chodnik, co znacznie poprawi się komfort osób pieszych.

Miasto systematycznie, krok po kroku, realizuje plan wyremontowania całej ul. Świętokrzyskiej. Celem jest poprawienie płynności i bezpieczeństwa ruchu. W 2017 r. zmodernizowano dwa odcinki - na wysokości ul. Bergiela i ul. Guderskiego. Ul. Świętokrzyska jest jedną z najważniejszych dróg, łączących tzw. Górny Taras Gdańska ze Śródmieściem. Codziennie korzystają z niej mieszkańcy Oruni Górnej, Łostowic, Ujeściska, Kowal, a także kierowcy, którzy chcą dotrzeć do obwodnicy, a także do miejscowości położonych za obwodnicą, m.in. Straszyna, Kolbud.

Inwestycję prowadzi Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Koszt prac to 5,04 mln zł. Wykonawcą robót jest firma MTM.

red. / mat. Miasto Gdańsk + zdj.