10:02
20 luty 2020
czwartek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Internetowa Konferencja poświęcona osobom chorym na Alzheimera

Zamieszczono dnia ndz., 2019-09-22 12:40

Średnio co 3 sekundy, na świecie diagnozowana jest choroba Alzheimera.
To nie tylko utrata pamięci krótkotrwałej! Z postępem choroby pojawić się mogą takie objawy, jak splątanie, drażliwość, agresja, wahania nastroju, trudności językowe, utrata pamięci długotrwałej. Chorzy wyłączają się w końcu z życia rodzinnego i społecznego. Jest to choroba śmiertelna.

Żyjemy dłużej, szybciej i bardziej intensywnie. Niestety skutkuje to faktem, że coraz więcej osób zetknie się z tym przykrym schorzeniem. Rzecznik Praw Obywatelskich świadom, jak bardzo potrzebna jest pomoc dla rodzin i przekazywanie wiedzy o nowoczesnych formach wsparcia i terapii, organizuje „gwiaździstą” konferencję z ekspertami i praktykami: spotykają się oni w Warszawie, ale dzięki transmisji online można się w rozmowę włączyć także w Państwa regionie.

Konferencja odbędzie się 30 września, w poniedziałek, w godzinach 11-15. By się do niej włączyć, wystarczy komputer z dostępem do internetu, głośniki, ew. telewizor lub ekran oraz przyjazne miejsce, w którym o poruszanych tematach można rozmawiać z innymi uczestnikami. 

Warto zebrać więc w przyjaznym miejscu grupę której problem dotyczy i wziąć udział w dyskusji. Zgłoszenia gotowości uczestnictwa w konferencji online przyjmujmowane są pod adresem alzheimer@brpo.gov.pl

Źródło: Rzecznik Praw Obywatelskich RP
Oprac: Mikołaj Stolarski