21:02
19 luty 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Plenerowe siłownie w Gminie Pruszcz Gdański: Wioslarz

Zamieszczono dnia śr., 2019-09-11 12:17

Witajcie w kolejnym odcinku "Plenerowych siłowni na terenie Gminy Pruszcz Gdański". W tym odcinku postanowiłem znów z cyklem #FitChrustu troszkę "wyjść na dwór" i sprawdzić co mają do zaoferowania popularne "siłownie pod chmurką" - poprawnie wykonane ćwiczenia z pewnością Wam nie zaszkodzą. Na siłowni plenerowej zlokalizowanej przy osiedlu Zakątek Juszkowo znalazłem przyrząd, który nosi nazwę WIOŚLARZ

 

 

 

Jak ćwiczyć na WIOŚLARZU ?

Te urzadzenie to propozycja dla osób ceniących sobie trening wytrzymałościowy pochodny od #CARDIO, angażujący mięśnie ramion, grzbietu, bioder (zwłaszcza pośladków) i brzucha. Fantastyczne jest to, że taki trening ma charakter ogólnorozwojowy całego ciała - co oznacza, że wiele z mięśni pracuje równocześnie – wzmacniamy ich wytrzymałość i poprawiamy finalny kształt. Wioslarz podnosi także kondycję naszych stawów. Nie zapominajmy o najwazniejszym, co łączy wszystkie maszyny opisywane w tym cyklu: wszystkie urządzenia z oferty siłowni plenerowych w Gminie Pruszcz Gdański, skłaniają do udanego treningu na świeżym powietrzu. Miejskie siłownie to doskonałe miejsce zarówno dla osób młodych i aktywnych, jak i starszych, które cenią zdrowy styl życia.

 

 

ĆWICZENIE KROK PO KROKU:

W przypadku tego urządzenia nogi pozostają na platformach nieruchomo. Siadamy na siedzisku. Rękoma chwytamy drążki. Stopy opieramy na podestach. Zapieramy nogi, drążki przyciągamy do siebie. Wolno wracamy do pozycji wyjściowej. Ilośc serii - ile tylko sobie zaplanujesz. To przezornie bezpieczne ćwiczenie. Niewłaściwa pozycja, niewłaściwy sposób wykonywania ćwiczeń oraz zbyt intensywny trening może doprowadzić do urazów fizycznych. Ćwiczymy z radością na twarzy - Zapraszam Was na kolejny odcinek juz niebawem.

Bartłomiej Chruściński, zdj. autor