02:08
7 Sierpień 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Magiczny wieczór w CityMotors Gdańsk: Owsiak, Steczkowska i nowy Passat

Zamieszczono dnia czw., 2019-09-05 23:29

Jeśli chodzi o poziom organizacji i atrakcje, jakie towarzyszyły dziś zaproszonym gościom, na ulicę Uczniowską 36 w Gdańsku - do siedziby nowego salonu CityMotors marki Volkswagen - to ta impreza, ustanawia nowy poziom, do którego inni mogą dążyć. Siedziba CityMotors została oficjalnie otwarta - były prawdziwe niespodzianki.

Nowy obiekt, który od jakiegoś czasu funkcjonuje, to jeden z największych tego typu pod auspicjami Volkswagena - obiekt robi wrażenie. 

 

 

zdj. Przed salonem gorące nowości: T-Roc i T-Cross.

 

 

zdj. Fantastyczny, unikalny model Amaroka w limitowanej wersji.

 

 

zdj. Brawa dla CityMotors Gdańsk za podkreślanie pięknych tradycji w liniach modelowych.

 

Volkswagen to niezwykle ważna marka na mapie samochodowych dealerów na Pomorzu. CityMotors do niedawna posiadało swój salon na Gdańskim Przymorzu przy ul. Dąbrowszczaków. Dziś oficjalnie otwarto nowy obiekt, spełniający dużo wyższe potrzeby firmy i reprezentujący nowe standardy wizualizacyjne. Powstał ogromny, przestrzenny kompleks salonu samochodowego z serwisem mechanicznym i blacharsko-lakierniczym, myjnią samochodową i ogromnym parkingiem. Lokalizacja obiektu też jest nie bez znaczenia. Letnica jest bardzo dobrze skomunikowana.

CityMotors to oddział firmy Bohemia Motors należącej do grupy PGA Polska, która z kolei wchodzi w skład PGA Motors - giganta posiadającego ponad 200 salonów różnych marek na terenie Francji, Belgii, Holandii i Polski.

Niezwykły gość - Jurek Owsiak

Na scenie konferansjer zapowiedział gościa specjalnego, wszyscy podejrzewali, że będzie to jakiś artysta, celebryta - okazało się, że na otwarcie obiektu zawitał Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Jerzy Owsiak.

 

 

 

 

Zdjęcia powyżej: Jurek Owsiak w swoim żywiole. Dowcipny, ale konkretny.

 

Zabrał on gości w podróż, w której ukazał historię i działalność fundacji. Jerzy Owsiak to jeden z najbardziej rozpoznawalnych Polaków. Prezes WOŚP urodził się 6 października 1953 właśnie w Gdańsku. Podczas tegorocznej zbiórki udało się zebrać 175 mln 938 tys. 717 zł i 56 gr. 

 

Król segmentu C - Nowy Passat zaprezentowany w CityMotors Gdańsk

 

Przez całą imprezę pod kotarami ukryto najważniejszą samochodową premierę roku segmentu D - Nowy Passat - dodajmy, że ukryto dwa modele: sedan i combi.

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia powyżej: Passat - klasyka gatunku, ale ciągle wzór do naśladowania. Naszpikowany techniką.

 

Passat zmienił się bardzo, choć na to nie wygląda - więcej o aucie mogliśmy usłyszeć od Bartosza Gondka - dziennikarza motoryzacyjnego, który poprowadził część prezentacyjną auta. Najważniejsze zmiany Passata są we wnętrzu, dajmy na to, że teraz z odświeżonym Passatem będzie można porozmawiać, używając komendy Hello Volkswagen, a później wydając kolejne polecenia językiem naturalnym. 

Pokładowy system ma pozwolić na obsługę m.in. nawigacji, radia i telefonu oraz innych urzadzeń na pokładzie. Są też przeprojektowane boczki drzwi, nowe materiały czy nowe opcje wykończenia.

Nowością jest też 11,7-calowy cyfrowy kokpit (Active Info Display). W porównaniu do poprzedniego systemu oferuje o wiele wyższą jakość obrazu i rozdzielczość, lepszą wydajność, a także lepszy kontrast i wyższą jasność.

Rewolucja wewnątrz... 

Nowy Passat jest pierwszym modelem Volkswagena, który będzie w stanie poruszać się po drogach częściowo autonomicznie nawet do prędkości 210 km/h !

Na pokładzie zestaw systemów bezpieczeństwa, funkcjonujących od teraz pod marką IQ.Drive. System częściowo autonomicznej jazdy nazywa się Travel Assist i jest rozwinięciem Traffic Jam Assist, ale w przeciwieństwie do poprzednika nie jest ograniczony do 60 km/h.

 

Wspaniała kuchnia oraz głos Magdy Steczkowskiej

 

 

 

 

zdjęcia powyżej: Magda Steczkowska z pieknymi piosenkami "Uciekaj moje serce" czy "Czterdziestolatek"

Wrażenia akustyczne i te związane z podbniebieniem tego wieczoru też były na wysokim poziomie - gospodarz miejsca, zadbał o odpowiedni klimat. Recital Magdy Steczkowskiej, która wykonała piosenki ze swojego albumu "Serialove" był naprawdę klimatyczny - dodajmy, że każdy z gości otrzymał płytę Magdy w prezencie. Jedzenie - pierwsza klasa, w salonie wyodrębniono strefę live cooking - kucharze przygotowywali posiłki na oczach widzów. Wszystko staranne i w doskonałym stylu. Brawo CityMotors ! - Gratulujemy takiego otwarcia. 

 

 

zdj. Zespół CityMotors Gdańsk w komplecie na scenie. Świetny początek - brawo!

 

Tekst i zdjęcia: Bartłomiej Chruściński