21:02
19 luty 2020
środa

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Cedry Wielkie: Gminne Dożynki 2019

Zamieszczono dnia wt., 2019-08-27 13:33

Początek września to doskonały czas, by odpocząć od trudów dnia codziennego i świętować tegoroczne plony. Już za niespełna dwa tygodnie, 7 września, odbędą się gminne dożynki w Cedrach Wielkich. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „ŁZY”.

Dożynki rozpoczną się o godz. 13.00 od mszy św. dziękczynnej w kościele p.w. Aniołów Stróżów w Cedrach Wielkich. Po niej wszyscy przemaszerują na główne miejsce uroczystości, a więc boisko przy Szkole Podstawowej w Cedrach Wielkich, gdzie odbędzie się oficjalne powitanie gości.

Nieodzownym atrybutem święta plonów są wieńce dożynkowe. Już 7 września poznamy najpiękniejszy wieniec gminy. Odbędzie się też wręczenie dyplomów w konkursie „Piękna Wieś Pomorska”. Zaplanowano także turniej sołectw, które powalczą o statuetkę "Złotego Kłosa".

Swoje różnorakie umiejętności artystyczne prezentować będą młodzi mieszkańcy gminy. O godz. 16.30 na scenie pojawi się zespół „Stent”, dobrze znany miłośnikom rytmów weselnych i disco polo. Na godz. 17.50 przewidziano koncert grupy „Midnight”. Po nich fani dobrego humoru z pewnością docenią występ Kabaretu Dno (godz. 18.30). Gwiazdą tegorocznych dożynek będzie zespół „ŁZY”, którego koncert rozpocznie się o godz. 20.00.

Wytrwałych i lubiących dobrą imprezę zapraszamy jeszcze na zabawę taneczną, którą poprowadzi zespół „2+2”.

Organizatorzy – Urząd Gminy Cedry Wielkie i Żuławski Ośrodek Kultury i Sportu – nie zapomnieli oczywiście o naszych najmłodszych gościach. Z myślą o nich stanie park zabaw i organizowane będą konkursy z nagrodami. Starsi również będą mogli wziąć udział w konkursach, ale i warsztatach garncarskich.

info: www.cedry-wielkie.pl

foto: Północna.TV