23:06
5 czerwiec 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Budowa Metropolitalnej Szkoły w Kowalach zakończona

Zamieszczono dnia czw., 2019-08-22 10:22

Od 2 września uczniowie Metropolitalnej Szkoły w Kowalach będą mogli korzystać z nowej sali gimnastycznej z aulą widowiskowo-konferencyjną. Koszt budowy sali gimnastycznej wyniósł ponad 18 mln złotych. Tym samym drugi etap budowy szkoły jest zakończony.

Budowa szkoły w Kowalach rozpoczęła się w kwietniu 2017 roku. W pierwszej kolejności oddano do użytku budynek A, z którego uczniowie korzystają od września 2018 roku.

- Finiszujemy inwestycje w ramach unikalnego w skali kraju projektu, łączącego bardzo wymierne działania trzech gmin: Gdańska, Pruszcza Gdańskiego i Kolbud - powiedział Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług wspólnych. - Idea Obszaru Metropolitalnego, którego twórcą i orędownikiem był śp. Paweł Adamowicz, przynosi wspaniałe owoce, które będą służyć mieszkankom i mieszkańcom naszego regionu.

Otwarcie drugiego budynku (B) zaplanowano na 2 września 2019 roku, razem z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Uczniowie szkoły w Kowalach od września będą korzystać z nowej sali gimnastycznej i auli widowiskowo-konferencyjnej. Oprócz tego w budynku B znajduje się sala pomocnicza do zajęć wychowania fizycznego, sala do zajęć korekcyjnych, kuchnia wraz ze stołówką, magazyny na sprzęt, pokoje dla trenerów oraz szatnie i łazienki.

Jednocześnie z dużej sali gimnastycznej, która ma powierzchnię niemal 1105 m kw. może korzystać 90 osób. Na płycie boiska przewidziano pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej o wymiarach 20 m na 40 m, boisko do koszykówki i siatkówki.

Mat: Miasto Gdańsk, zdj. Dominik Paszliński