00:06
6 czerwiec 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Gdańsk: Groza na kołach

Zamieszczono dnia wt., 2019-08-20 13:33

W trakcie rutynowej kontroli WITD w Gdańsku na drodze krajowej nr 89, na ul. Sucharskiego w kierunku S7, został zatrzymany  samochód IVECO.

W trakcie kontroli na podstawie weryfikacji danych pojazdu w platformie CEPiK stwierdzono brak aktualnych badań technicznych tego pojazdu.

W zawiązku z powyższym funkcjonariusze przeprowadzili wstępną kontrolę stanu technicznego pojazdu, w trakcie której stwierdzono znaczące uszkodzenie kordu opony lewej na osi kierowanej pojazdu (widocznie przetarta osnowa). W toku dalszych czynności stwierdzono ponadto uszkodzenie mocowania drążka stabilizatora osi napędowej ze strony lewej oraz kilka innych drobnych usterek w zakresie stanu technicznego.

W skutek ujawnionych naruszeń wszczęto postępowanie administracyjne w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej odpowiednio na przedsiębiorcę w łącznej kwocie 4000 zł oraz na osobę zarządzającą transportem przedsiębiorcy w łącznej kwocie 700 zł.

W toku kontroli zatrzymany został oczywiście dowód rejestracyjny pojazdu z zakazem dalszej jazdy do czasu usunięcia stwierdzonych usterek.

info/foto: WITD w Gdańsku