00:06
6 czerwiec 2020
sobota

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Sopot: Wjechał Yarisem do tunelu, usłyszał zarzuty

Zamieszczono dnia czw., 2019-08-15 19:49

Trzy lata więzienia grożą kierowcy, który wjechał samochodem do tunelu dla pieszych w Sopocie. Do zajścia doszło w poniedziałek nad ranem - nikomu nic się nie stało.

27-latek został doprowadzony do prokuratury i usłyszał dwa zarzuty. - Usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało, że podejrzany miał prawie promil alkoholu we krwi. Przy mężczyźnie znaleziono środki odurzające, w postaci amfetaminy. Drugi zarzut dotyczy więc posiadania tego typu substancji wbrew przepisom ustawy - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
 

Jak dodaje, nie ma dowodów na to, że mężczyzna popełnił inne przestępstwo. - Dokonano analizy dostępnych monitoringów i nie ujawniono okoliczności, które dałyby podstawy do przedstawienia podejrzanemu innego zarzutu, czyli na przykład sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym - dodaje prokurator.


27-latek przyznał się do winy. Wyjaśnił, że wcześniej z kolegami pił alkohol, bo świętował "pępkowe". Twierdzi, że momentu wjazdu do tunelu nie pamięta. Na razie będzie pod policyjnym dozorem i musi wpłacić 5 tysięcy złotych kaucji.

red. / mat. prasowy (Pomorska Policja)