08:07
10 lipiec 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

7 osób rannych w czołowym zderzeniu samochodów

Zamieszczono dnia ndz., 2019-06-23 08:02

Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w minioną środę w miejscowości Czrnoszyce w gminie Człuchów, gdzie audi zderzyło się czołowo z mazdą. Wszyscy uczestnicy zdarzenia (7 osób) z obrażeniami ciała zostało zabranych do szpitali. Funkcjonariusze apelują, aby podczas podróży robić przerwy i dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych oraz własnych umiejętności.

W minioną środę o godzinie 14.30 policjanci z Człuchowa zostali powiadomieni o wypadku, do którego doszło w miejscowości Czrnoszyce, gdzie podczas manewru wyprzedzania doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Natychmiast a miejsce pojechali funkcjonariusze.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili wstępnie, że kierujący audi 35-letni mieszkaniec gminy Człuchów, wykonując manewr wyprzedzania, nie zdążył powrócić na swój pas ruchu i czołowo uderzył w prawidłowo jadącą w kierunku Człuchowa Mazdę. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ustalili świadków wypadku, przeprowadzili oględziny oraz zorganizowali objazdy. Droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana.

Wszyscy uczestnicy wypadku, 2 osoby z mazdy i 5 osób z audi zostało zabranych do szpitala. Po badaniach lekarskich, 3 osoby wymagały dalszej hospitalizacji, natomiast pozostali uczestnicy zdarzenia zostali zwolnieni do domów.

Funkcjonariusze apelują, aby dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych i własnych umiejętności. Pamiętajmy również o odpowiednim przygotowaniu się do podróży i zaplanowaniu przerw na odpoczynek i kawę.

mat: Pomorska Policja