08:07
10 lipiec 2020
piątek

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Chojnice: Kradł pieniądze z konta przez przywłaszczona kartę płatniczą - jest w rękach policji

Zamieszczono dnia wt., 2019-06-18 14:27

Policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego na jednej z ulic miasta zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który posługiwał się przywłaszczoną kartą płatniczą. Podejrzany za pomocą karty płacił zbliżeniowo za transakcje w sklepach i restauracjach. Dodatkowo okazało się, że ten sam mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i jest poszukiwany listem gończym. 34-latek został doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, a następnie przewieziony do najbliższego zakładu karnego.

Zgłoszenie o przywłaszczeniu karty bankomatowej trafiło do chojnickich funkcjonariuszy w drugiej połowie kwietnia. Pokrzywdzona, jak się okazało, zagubiła kartę płatniczą, po czym zorientowała się, że za pomocą jej karty nieznany sprawca płacił za zakupy oraz płacił nią w restauracjach.

Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą, bardzo szybko ustalili, w których sklepach sprawca robił zakupy i na podstawie m.in. zapisów nagrań z kamer monitoringów ustalili rysopis mężczyzny podejrzewanego o to przestępstwo . Kryminalni podczas wczorajszych działań na jednej z ulic miasta zauważyli mężczyznę, który swoim wyglądem przypominał sprawcę tego przestępstwa i natychmiast przystąpili do wylegitymowania tego 34-latka. W trakcie tej czynności po sprawdzeniu w systemach informatycznych policji okazało się, że chojniczanin, nie tylko może być sprawcą włamań na konto bankowe, ale także jest poszukiwany listem gończym za niepłacenie alimentów.

Wczoraj 34-latek usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży pieniędzy z konta, po czym został przewieziony do najbliższego zakładu karnego, gdzie odbędzie już zasądzoną przez sąd karę pozbawienia wolności. Pobyt w więzieniu może przedłużyć mu się o kolejne lata, ponieważ za popełnione przestępstwa przy użyciu karty płatniczej, mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy o tym, aby w przypadku zagubienia karty natychmiast powiadomić bank, a w przypadku kradzieży również policjantów.

info/foto: KWP w Gdańsku