06:07
5 lipiec 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Tczew: Policjanci z młodzieżą o bezpieczeństwie

Zamieszczono dnia wt., 2019-06-11 12:20

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci z tczewskiej komendy odwiedzili dzieci ze świetlicy szkolnej SP nr 10 w Tczewie. Podczas spotkania zostały poruszone tematy związane z bezpieczeństwem podczas wakacji.

W piątek policjanci w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" odwiedzili dzieci ze świetlicy szkolnej SP 10 w Tczewie.

Podczas spotkania poruszona została tematyka bezpieczeństwa osób przebywających w wodzie i terenach przywodnych. Dzieci zapoznały się z oznaczeniami na kąpieliskach oraz z rodzajami flag wywieszanych przez ratowników. Policjanci przypomnieli o tym, co należy zrobić, gdy dziecko zagubi się na plaży. Zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo podczas zabaw na placach zabaw oraz bezpieczeństwo na drodze. Przypominali o zatrzymywaniu się przed przejściem dla pieszych, o noszeniu odblasków a także o bezpiecznej jeździe rowerami i hulajnogami.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w pogadance. Na zakończenie policjanci życzyli uczestnikom bezpiecznych wakacji, zapraszając jednocześnie do udziału w konkursie filmowym "FILMOWY przeWODNIK".

info/foto: KWP w Gdańsku