20:07
12 lipiec 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

Warcz: Na Festyn do małej szkoły z wielkim sercem!

Zamieszczono dnia śr., 2019-05-22 11:27

1 czerwca Dyrekcja oraz Rada Rodziców w Szkole Podstawowej Specjalnej w Warczu zapraszają na Festyn Rodzinny oraz Dzień Dziecka, organizowany z myślą o popularyzacji problemu niepełnosprawności, oraz działalności tej niezwykle istotnej placówki, której organem prowadzącym jest Powiat Gdański.

Do szkoły w Warczu uczęszcza 84 podopiecznych z całego Powiatu Gdańskiego. Organizatorzy podkreślają, że festyn rodzinny którego współorganizatorem jest Klub Motocyklowy Wild Dog jest imprezą otwartą. Podczas wydarzenia bedzie możliwość oddania krwi oraz skorzystania z wielu atrakcji dla malych i dużych dzieci. Na gości będzie czekała zjeżdżalnia dmuchaniec, malowanie buziek, warsztaty przyrodnicze, zajęcia plastyczne oraz słodki poczęstunek i grochówka.

Ponieważ, ze względów logistycznych, lub zdrowotnych, na festynie nie pojawią się wszystkie dzieciaki, będące podopiecznymi tej nietypowej placówki oświatowej, dyrekcja i rada rodziców organizuje 7 czerwca Dzień Dziecka wyłącznie dla podopiecznych. W związku z tym rodzice zwracają się z ogromna prośbą o wsparcie inicjatywy. W festynie pomaga już Automobilklub Morski.
- Zbieramy słodycze, artykuły szkolne, gry planszowe zabawki czy książki. Marzymy, aby nasze dzieciaki pomimo wielu trudności jakie maja na co dzień do pokonania oraz ciężkiej pracy jaką jest terapia miały możliwość spędzenia tego dnia w wyjątkowy sposób z atrakcjami i upominkami od naszych Darczyńców. Razem możemy więcej. - mówią: Przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Chrzanowska mama Oliwiera tel. 693 300 478 Zastępca Emilia Dykowska mama Weroniki tel 784813133.
Zachęcamy do pomocy i kontaktu!

info/foto: Facebook/Powiat gdański