20:07
12 lipiec 2020
niedziela

Północna.tv

Ty też masz swój głos!

150 nowych stacji ładowania samochodów!

Zamieszczono dnia wt., 2019-05-21 19:51

Posiadanie ponad 150 stacji ładowania aut elektrycznych w Polsce i kompletnego systemu do zarządzania elektromobilnością planuje do końca 2020 r. Tauron. Koncern będzie też miał ofertę dla klientów: od projektu i budowy stacji po zarządzanie infrastrukturą i systemami płatniczymi.

O uruchomieniu, obejmującego te założenia, projektu "Operator II" poinformowało we wtorek biuro prasowe Taurona. Jak zaznaczono w rozesłanej informacji, koncern angażuje się w projekty rozwojowe m.in. poprzez spółkę Magenta Grupa Tauron. Jednym z ich obszarów jest rozwój elektromobilności.

Rozwój usługi carsharingu oraz rozbudowę infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych Magenta Grupa Tauron prowadzi przy współpracy z ING Bankiem Śląskim oraz koncernem KGHM Polska Miedź.

Tauron Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, w tym największym dystrybutorem oraz drugim sprzedawcą i wytwórcą energii elektrycznej.

Info: PAP